Αναζήτηση αυτού του ιστολογίου

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ 2-1 ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ (5Η ΦΑΣΗ)

94 ολόκληρα λεπτά χρειάστηκαν για να καταφέρει ο Παναθηναϊκός να «λυγίσει» τον μαχητικό Πιερικό στη αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο ΟΑΚΑ για την 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.
Ο Πιερικός έφτασε μία ανάσα από τη μεγάλη έκπληξη αφού απάντησε γρήγορα στο γκολ του Παναθηναϊκού ο οποίος προηγήθηκε με γκολ του Κλέιτον στο 18ο λεπτό. Στο 40’ ήταν ο νεοπαποκτηθείς Πέτρος Κοντέων που έκανε το 1-1 και έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και συγκεκριμενα 13 μόλις δευτερόλεπτα πριν από τη συμπλήρωση των τεσσάρων λεπτών ο Κλέιτον με σουτ νίκησε τον Καρακούτση και διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι, ο Παναθηναϊκός με τον Σαριέγκι στο 31' και ο Πιερικός με τον Παστό στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.